گزارش تصویری از برگزرای یادواره شهدای گورزانک -با سخنرانی سردار عبدالفتاح اهوازیان

سردار عبدالفتاح اهوازیان در چهاردهمین یادواره شهدای گورزانگ، نخستین سالگرد شهید سلیمانی و اربعین شهید فخری زاده در روستای گورزانگ با اشاره به فرازهایی از وصیت نامه شهید سلیمانی، گفت:اگر جمهوری اسلامی آسیب ببیند اثری از اهل بیت(ع) و ارزش های دینی باقی نمی ماند.

وی از جهاد به عنوان یکی از درهای ورود به بهشت نام برد و افزود:حاج قاسم سلیمانی همواره در جهاد بود و اکنون که یکسال از شهادت او می گذرد اما هنوز دیدگان مردم از فرق و ادیان مختلف در هجر او تر است.

اهوازیان ادامه داد:حاج قاسم با مجاهدت های خود پیام اباعبدالله الحسین(ع) را به همه انسان های آزاده رساند.

کارشناس جبهه مقاومت با بیان این مطلب که دفاع از حرم اهل بیت(ع) شیعه و سنی نمی شناسد، اظهار داشت:در موصل عراق ۲۵ هزار رزمنده سنی تحت فرماندهی حاج قاسم می جنگیدند و این در حالی است که بسیاری از شهدای مدافع حرم مسیحی و بسیاری از فرماندهان جبهه مقاومت از رزمندگان سنی مذهب هستند.

وی گفت:امروز افتخار می کنیم که اتحاد بین ما زبان زد است.

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه در ادامه با اشاره به حوادث سوریه و فعالیت داعش، اظهار داشت:دفاع از اسلام شیعه و سنی ندارد.

وی گفت:در بحران سوریه مسلمانان از شیعه و سنی با بدترین قوم جهان یعنی داعش جنگیدند در حالی که ۱۱۶ کشور که دو سوم ارتش جهان را تشکیل می داند از داعش حمایت همه جانبه می کردند و پول و امکانات را در اختیار این قوم قرار داده بودند.

اهوازیان با تشریح روزهای بحرانی در سوریه، گفت:زمانی که داعشی ها تجهیزات و امکانات برای خود جمع آوری می کردند و با رزجز خوانی حرم حضرت زینب(س) را با قناسه می زدند، جوانان ما با دست خالی و نه با سلاح و تاکتیک بلکه با اشک چشم حرم را حفظ کردند.

فرمانده قرارگاه نصرت با ذکر این مطلب که داعش در سوریه مرتکب جنایات زیادی شد، افزود:این مکتب حاج قاسم بود که آنچه تا کنون درباره اسلام واقعی وجود داشت را پیاده کرد و حرم اهل بیت(ع) را حفظ کرد.

اهوازیان با بیان این که سردار سلیمانی یک آیت الله بهجت بود که عمامه نداشت، به محاصره شهر آمرلی در شمال عراق اشاره کرد و اظهار داشت:درست در زمانی که مردم آمرلی نا امید شده بودند حاج قاسم در محاصره شدید و شب هنگام با بالگرد چراغ خاموش وارد این شهر شد و داعش را کیلومترها از این شهر دور کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با ذکر این مطلب که ملت ما یک قاسم که بلکه یک ارتش و یک سپاه را از دست داد، افزود:زمانی که داعش در نزدیکی مرزهای ایران رسیده بود، حاج قاسم اجازه نمی داد این موضوع به مردم برسد و تاکید داشت نباید مردم احساس ترس کنند چرا که ما مقابل داعش ایستاده ایم و اجازه نخواهیم داد پای هیچ داعشی به خاک جمهوری اسلامی برسد.

مشاور فرمانده نیروی قدس سپاه، شجاعت، تواضع و ساده زیستی را از ویژگی های سردار شهید سلیمانی برشمرد و گفت:حاج قاسم با تواضع و ساده زیستی که داشت توانست قلب های مردم را تسخیر کند و پیر جوان دلباخته او شوند.

این فرمانده جنگ افزود:حاج قاسم مرد میدان بود و دشمن نیز با امثال شهید سلیمانی و شهید فخری زاده که مرد میدان هستند کار دارد.
وی ادامه داد:حاج قاسم در میدان نبرد در کنار رزمندگان لباس و درجه نمی پوشید و می گفت من یک رزمنده ام، اما وقتی کنار رهبری بود همواره لباس نظامی می پوشید تا همه بدانند که رهبر معظم انقلاب تنها نیست و سرباز دارد.

همرزم شهید سلیمانی با تاکید بر این مطلب که انتقام خون سردار دل ها را می گیریم، اظهار داشت:ما احساسی نیستیم بلکه سرباز قاسم هستیم و وعده صادق می دهیم.

وی ادامه داد:ما عین الاسد را زدیم، پهباد آمریکا را ساقط کردیم اما جرات نکردند خطایی کنند و اگر هم موشکی به سمت جمهوری اسلامی شلیک می کردند ما به ازای هر یک موشک ۴۰۰ موشک به سمت آنها می زدیم.

اهوازیان تصریح کرد:امنیت خریدنی نیست بلکه تامین امنیت غیرت می خواهد، همان طور که آمریکا به عربستان قول داد زمینه ای فراهم کند تا عربستان روزی ۱۲ میلیون بشکه نفت صادر کند در حالی که امروز صف بنزین در جایگاه های سوخت عربستان به ۳۰۰ متر رسیده است.

این فرمانده دوران دفاع مقدس شهدا و ولایت را شاخص در همه امور دانست و با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار داشت:باید هوشیار باشیم که فریبمان ندهند.

وی گفت:در انتخابات به کسی رای دهیم که به حاج قاسم و شهدا نزدیک تر است.

گورزانگ یکی از روستاهای پرجمعیت بخش بندزرک میناب است که ۱۲ شهید تقدیم نظام و انقلاب کرده است.

در این آئین که با حضور امام جمعه میناب،جانشین سپاه ناحیه میناب، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از پیشکسوتان دفاع مقدس برگزار شد از خانواده معظم شهدای این روستا تجلیل شد.

در این آئین همچنین از نوجوان بسیجی علی اصغر ذاکری قهرمان جهان در رشته محاسبات ذهنی با چرتکه تجلیل و قدردانی شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *